Chomik i jego kula

akcesoria dla chomika

Kiedy decydujemy się na posiadanie chomika w domu, zwykle wyposażamy się również w odpowiednią klatkę oraz jej zagospodarowanie, także przez akcesoria do rozrywki dla małego zwierzaka. Jednym z nich jest tak zwana kula dla chomika, o której błędnie krążą złe opinie.

Wiele osób wypowiada się o niej w samych negatywach, nazywając ją klatką, więzieniem a nawet narzędziem tortur. Jak jest w rzeczywistości? Dowiedzmy się kilka faktów o kuli.

Czym właściwie jest kula dla chomika?

Chomiki są przede wszystkim małe, ale oprócz tego są wyjątkowo szybkie, aktywne, a tym samym potrzebują dużej ilości ruchu w swojej klatce.

Doskonałą rozrywką i akcesorium do zabawy dla chomika jest właśnie kula. Co to właściwie jest? Wyglądem przypomina przezroczystą piłkę, posiada dwa otwory, aby zwierzak mógł do nie wejść, a gdy będzie się w niej poruszał, kula będzie mknęła dla przykładu po podłodze naszego pokoju. Zabawa w kuli jest bardzo bezpieczna, mamy również pewność że gryzoń nam nie zginie.

Czy warto kupić kulę dla chomika?

Na tak zadane pytanie musi sobie odpowiedzieć już każdy właściciel takiego pupila. Nie każdy zwierzak lubi takie zabawki, dla jednego chomika może to być doskonała rozrywka, a dla innego powód do stresu. Sami musimy sprawdzić, jak chomik będzie się w takiej kuli czuł. Jednego czego możemy być pewni, to że kula dla chomika jest w stu procentach bezpieczna. Dlatego jeżeli tylko chomik chętnie wchodzi do kuli, biega w niej jak szalony, możemy z powodzeniem stwierdzić że doskonale się bawi.jakie zabawki dla chomika?

Czy kula ma wentylację?

Jeżeli zakupimy kulę z atestem i z właściwie rozmieszczonymi otworami wentylacyjnymi, nie mamy o co się martwić. Taka kula ma jak najbardziej bezpieczną wentylację, a zwierzak w środku ma zapewnioną odpowiednią ilość naturalnego powietrza. Wystarczy kupować akcesoria dla zwierzaków w sprawdzonych sklepach zoologicznych, a nic naszym zwierzakom nie będzie grozić.

Kula do biegania a bezpieczeństwo

Kula dla chomika jest bezpieczną zabawką i chomik może się w niej bawić ile tylko zechce, jednak warunkiem pełnego bezpieczeństwa jest nie zostawianie go samego. Póki obserwujemy jego zabawę, póty mamy pewność że nic mu nie grozi. Szczególnie gdy bawi się on na dużej przestrzeni i ma do pokonania wiele przeszkód. Jeżeli dodatkowo w domu znajdują się również większe zwierzęta, także należy zachować szczególną ostrożność i obserwować naszego najmniejszego gryzonia podczas zabawy w kuli.

Jeżeli istnieje jakiekolwiek niebezpieczeństwo, nie jest ono spowodowane zabawą w kuli a środowiskiem zewnętrznym. Pozostawienie małego stworzonka samego w pokoju i otwartej klatce, naraża go na wiele niebezpieczeństw, również w przypadku zabawy w kuli, powinniśmy ją przez cały czas obserwować i kontrolować. Chomik zwykle sam będzie wiedział kiedy ma dość, i zechce wyjść z kuli aby się posilić, napić wody, czy zwyczajnie wypocząć w swoim legowisku.

Podczas wyboru kuli dla chomika zwróćmy uwagę na wysoką jakość produktu, aby posiadała ona atest, była wykonana z solidnego plastiku oraz posiadała właściwie dopasowaną wentylację. Dodatkowo zwróćmy uwagę na wielkość kuli, aby była ona dopasowana do rozmiarów naszego zwierzaka.