Podwieszany hamak dla szynszyla

wyprawka dla szynszyla

Szynszyle od niedawna zagościły w naszych domach, stały się nieodłącznymi pupilami naszych dzieci, ale również nas samych. Te wspaniałe zwierzaki są pełne życia, energiczne oraz ciekawe otaczającego ich świata. To ruchliwe i przyjaźnie nastawione do człowieka stworzenia, które chętnie się z nami pobawią oraz zaskoczą nas swoją skocznością i aktywnością.

W związku tym klatka szynszyla powinna być wyposażona we właściwe dodatki, dzięki którym nasz pupil swobodnie będzie mógł się bawić. Jednym z takich akcesoriów do klatki szynszyla jest hamak, który z jednej strony stanie się miejscem legowiska, a z drugiej doskonałym punktem do zabawy.

Po co kupować hamak dla szynszyli?

Jak już wspomnieliśmy, hamak dla szynszyli jest doskonałym legowiskiem dla tych zwierzaków. Jest on zrobiony z delikatnych tworzyw, dla przykładu używany jest polar bądź wełna, a wszystko po to aby zwierzak miał ciepło i wygodnie. Dodatkowym atutem hamaków dla zwierzaków jest ich dwustronność oraz możliwość wykorzystania o każdej porze roku.

Z jednej strony hamak jest miejscem do spania dla szynszyla, ale nie tylko. To również doskonałe miejsce obserwacji, dzięki czemu łatwiej im zaspokoić własną ciekawość. Taki hamak można powiesić nieco wyżej w klatce, a szynszyla może spokojnie z góry patrzeć na całe otoczenie.

Hamak to również doskonała rozrywka, tutaj szynszyla może skakać, huśtać się, a przy tym doskonale się bawić, a gdy już się zmęczy może zwyczajnie ułożyć się do snu.

Wybieramy hamak dla szynszyli

Jeżeli nie wiemy jaki hamak dla szynszyli wybrać, warto zapytać o poradę zoologa w sklepie. On zada nam kilka prostych pytań i dobierze właściwej jakości hamak dla naszego zwierzaka. Pod uwagę powinno być brane bezpieczeństwo zwierzęcia, oraz wysoka jakość wykonania. Kolejnym wyznacznikiem wyboru jest jego dwustronność, wtedy będziemy mogli zmieniać stronę w zależności od pory roku, aby zwierzakowi było odpowiednio ciepło bądź chłodno.

Akcesoria dla szynszyla

Również wymiary hamaka są bardzo istotne, muszą być dostosowane do wielkości naszego zwierzaka. Lepiej zakupić większy hamak i podwiesić go wyżej, niżeli narazić szynszyla na jakiekolwiek niewygody związane z utrzymaniem się bądź ułożeniem szynszyla do snu.

Typy hamaków dla zwierzaków

W sklepach zoologicznych możemy znaleźć wiele modeli, główny dobór ich to wielkość, kolor oraz grubość materiału, z jakiego został wykonany. Najlepszy dla szynszyli jest hamak narożny, z możliwością rozpięcia na trzech linkach. Prezentuje się jak mini trampolina, a służy zwierzakowi i do zabawy i do spania.

Można także zakupić hamak z czterema linkami, który montujemy w dowolnym miejscu, z możliwością przepisania go w razie potrzeby. Inną opcją są także hamaki-tunele, które wyglądają jak tuby i służą zwierzakowi do skutecznego chowania się w nich. Do najbardziej rozbudowanych hamaków zaliczają się legowiska z jeszcze jednym piętrem. W tym przypadku hamak składa się i z punktu obserwacyjnego, czyli sztywnej półki oraz z tuby do ukrywania się i smacznego ułożenia do snu naszego zwierzaka.