Wybór transportera dla szczura

bezpieczne przewożenie szczura w transporterze

Kiedy mamy przetransportować swojego zwierzaka, z pewnością narazimy go na mniejszy bądź większy stres. Czasami jednak musimy wyjeżdżać ze zwierzętami, chociażby na rutynową wizytę do lekarza weterynarii bądź zwyczajnie na wakacyjny wyjazd. Dlatego, aby podróż dla nas i dla naszego zwierzaka była miła i przyjemna, warto pomyśleć o właściwym transporterze, aby było mu jak najwygodniej.

Bezpieczny transporter

Po pierwsze wszelkiego rodzaju wyjazdy powinniśmy planować z kilkudniowym wyprzedzeniem. Transporter powinien być wyposażony nie tylko w pokarm i wodę, ale również w akcesoria ze znajomym zapachem, aby szczur czuł się w nim na tyle bezpiecznie, aby stres związany z podróżą był ograniczony do minimum. Również ściółka powinna być w transporterze umieszczona wcześniej, aby mógł się do niej przyzwyczaić. W przypadku posiadania kilku szczurów w jednej klatce, w domu, również transporter powinien być na tyle duży, aby wszystkie szczury się w nim zmieściły. W grupie zawsze będzie im raźniej i bezpieczniej.

Oprócz warunków bezstresowych, należy pamiętać także o warunkach cieplarnianych, dlatego w samochodzie nie powinno być zbyt zimno czy też zbyt ciepło, a wszystko po to aby nasi pupile czuli się wygodnie i komfortowo. Również wszelkiego rodzaju wstrząsy mogą być dla szczurów wyjątkowo stresowe, dlatego transporter warto zapiąć pasem bezpieczeństwa oraz dodatkowo okryć jego część kocem bądź innym materiałem. W zależności od tego jak daleko jedziemy, powinniśmy także zaczerpnąć informację o lekarzu weterynarii w pobliżu miejsca pobytu, aby być przygotowanym na ewentualne komplikacje po podróży.

Każdy kto ma szczura w domu, wie że jest on jedną z inteligentniejszych istot hodowlanych. Jeżeli jeszcze w domu zaprosimy naszych pupili do transportera, na tyle się z nim oswoją, że podczas podróży nie odczują dyskomfortu związanego z długotrwałą jazdą.

Transport szczura w transporterze

Czynniki wyboru transportera dla szczura

Najważniejszą cechą transportera powinna być jego wytrzymałość. Nie warto kupować tanich transporterów, wykonanych z niepewnych materiałów. Aby nasze zwierzaki czuły się bezpiecznie i komfortowo, transporter musi być solidnie wykonany, nie może mieć ostrych krawędzi, a materiał musi być również odporny na jego przegryzienie. Kolejnym czynnikiem wyboru musi być właściwy rozmiar. Jeżeli będą przewożone w nim dwa bądź więcej szczurów, transporter musi być odpowiednio duży. Wielkość transportera dobieramy do wielkości klatki w jakiej szczury mieszkają na co dzień.

Każdy ze zwierzaków musi mieć w transporterze właściwą część swojego terytorium. Musi swobodnie się wyciągnąć, obrócić i mieć miejsce do schowania. Nie można zapomnieć również o odpowiedniej wentylacji transportera. Dostęp do powietrza to jeden z istotniejszych czynników, aby nasze zwierzaki czuły się wygodnie i bezpiecznie podczas całej podróży, powinien on być umieszczony z każdej strony transportera. Ostatnim ważnym czynnikiem jest wygoda nas samych, właścicieli pupili. Podczas zakupu transportera zwróćmy uwagę na rękojeść do trzymania, im będzie wygodniejsza, tym łatwiej będzie nam transporter przenosić.