Wyprawka dla fretki

wyposażenie, klatka dla fretki

Fretki to zwierzęta ruchliwe i zawsze skore do zabawy. Nic więc dziwnego, że cieszą się dużą popularnością pośród miłośników zwierząt. Systematycznie zwiększa się również dostępna liczba różnorakich akcesoriów jakie można mieć w przypadku posiadania fretki.

Pokarm

Warto zauważyć, że to drapieżnik, dlatego dobrej jakości pokarm dla fretki powinien mieć odpowiednia porcje białka zwierzęcego. Wybór gotowych pokarmów nie jest jeszcze tak bardzo bogaty jak w przypadku psów, kotów czy ptaków. Jednak i tutaj tych propozycji jest sporo i na pewno warto się tymi różnymi propozycjami zainteresować. Oferowane są nam między innymi różnorakie przysmaki w postaci dropsów również takich od znanych firm. Będą one wzmacniać zwierzaka, poprawiają jego dietę. Mogą być one stosowane również jako forma nagrody za dobre zachowanie.

Klatka dla fretki

Klatka będzie bardzo przydatnym elementem. Lepiej zamykać zwierzątko na noc oraz gdy zostaje samo w domu. Wybierana klatka powinna być odpowiednio duża, może się dobrze sprawdzić między innymi propozycja klatki piętrowej.

Kuweta dla fretki

Wiele osób przykrywa całe dno klatki ściółką, jednak lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnej kuwety, która zostanie wypełniona żwirkiem. Fretka może się nauczyć z niej korzystać, ponieważ załatwia swoje potrzeby fizjologiczne w określonych miejscach. Zwierzę może mieć również kuwetę dla kota, ale lepiej będzie się sprawdzać specjalna kuweta dla fretki taka jak Ferplast czy Trixi. Jeśli chodzi o żwirek z powodzeniem wystarczy koci.

Hamak dla fretki

Miejsce odpoczynku dla fretki to miękkie legowisko i specjalnie przygotowany hamak.

Domek dla fretki

Do spania idealnie będzie wybierać również domki, w których zwierzątko może się schować. Domek dla fretki może być albo drewniany albo wykonywany z różnych materiałów. Co ciekawe będzie się także dobrze sprawdzać takie rozwiązanie jak budka lęgowa dla dużych papug.

Miski dla fretki

Fretki to zwierzę, które nie jest gryzoniem, ale lubi gryźć różnorakie rzeczy. Dlatego warto kupić metalowe miski. Wodę do picia podaje się w specjalnym pojniku.

fretka - jakie wyposażenie dla fretki

Zabawki dla fretki

Zabawki to niezbędny element wyprawki. Fretki bawią się jak koty, dlatego wszystkie zabawki mogą być takie jak zabawki dla kota. Dobrej zabawy dostarczać będzie tunel dla fretki, ponieważ zwierzaki te bardzo chętnie wchodzą do różnorakich dziur i nor.

Szelki dla fretki

Szelki są potrzebne w trakcie wyjścia na spacer na świeże powietrze. Istnieje ryzyko, że zwierzak się przestraszy i ucieknie. Szelki będą przed tym chronić. W ofercie znajdziecie między innymi szelki specjalnie dla fretek Trixie. Można będzie także zastosować szelki przeznaczone dla kotów.

Transporter

Podczas dalszych podróży sprawdzi się specjalny transporter. Sprawdzać się będzie mały transporter dla kota, ale proponuje się także transporter dla fretki.

Inne akcesoria

Każdemu właścicielowi potrzebnych będzie kilka różnych akcesoriów. Można będzie miedzy innymi kupić szampon, ponieważ co jakiś czas będzie trzeba takie zwierzę kapać. Do pielęgnacji futerka będzie także konieczna szczotka. Fretce trzeba także regularnie przycinać pazurki. Do tego celu zastosować będzie można niewielkie nożyczki.